رسانه ها انعکاس دهنده افکار عمومی هستند ،ذات رسانه ها پرسشگری است ،نباید انتظار داشته باشیم رسانه ها کاتب ما باشند

رسانه ها انعکاس دهنده افکار عمومی هستند ،ذات رسانه ها پرسشگری است ،نباید انتظار داشته باشیم رسانه ها کاتب ما باشند

رسانه ها انعکاس دهنده افکار عمومی هستند ،ذات رسانه ها پرسشگری است ،نباید انتظار داشته باشیم رسانه ها کاتب ما باشند و به گونه ای سعی در محصور کردن آنها در یک حوزه بنام کاتبی باشیم ،باید بین خبرنگار و روزنامه نگار تفاوت قائل شویم ،در جامعه رسانه ای استان برخی با رفتارشان بر جایگاه رسانه ها خدشه وارد کرده اند اما تعمیم دادن رفتارهای غلط به همه نادیده گرفتن ظرفیت غیر قابل انکار رسانه ای در استان است.
در بین اهالی رسانه چهره های شاخص و توانمندی هستند که همواره با قلم خود در مسیر نمایندگی افکار عمومی و انتقال مطالبات مردم بوده و در این بین با کسانی که در پی کسب منغعت و در آمد از حوزه رسانه هستند تفاوت دارند . امروز ما برای نیل به توسعه ای که همواره وعده داده می شود اما از تحقق آن خبری نیست نیازمند ظرفیت رسانه ها هستیم و پذیرفتنی نیست پتانسیل ها و ظرفیت هایی که برای تحقق پیشرفت و توسعه استان باید بارور شوند با برخی اظهارات تامل برانگیز به حاشیه برده شوند.
رسانه ای های فعال و کارآمد و متخصص که دارای مرزبندی قابل ملموسی با کاسبان رسانه ای هستند برای توسعه استان خود دغدغه دارند و ایجاد شکاف بین دولت و رسانه ها نه تنها جایگاه رسانه ها را تضعیف نمی کند بلکه مانعی جدی برای تحقق برنامه های دولت خواهد بود زیرا باید مردم در جریان فعالیت های دولت باشند و برای نیل به این موضوع نیازمند ارزیابان کارآمد و متخصص و ذائقه های خلاقی هستیم که در بین رسانه ای های فعال و توانمند باید آنها را جستجو کرد.
روزنامه نگار فعال و متخصص پرسشگر است و به جای کاتبی سعی در واکاوی و بررسی مسائل دارد تا در انعماس دیدگاهها و انتقال داده ها و ارزیابی وضعیت بدور از هر گونه تملق و وابستگی پل ارتباطی دولت – ملت باشد . باید از رسانه ها این رسالت را بخواهیم و در این مسیر به جای تضعیف رسانه ها در راستای تقویت دولت و حفظ استقلال حوزه اجرایی در قبال زیاده خواهی ها و سهم خواهی ها بوده و تلقی مان از رسانه و رسانه ای ، همراهی توانمند و متعهد و دلسوز و دغدغه دا ر باشد تا خبر زن پول بگیر و مزاحم و فرصت طلب !!

عباس دارایی/ بلوطستان

 
آخرین ویرایش در جمعه, 07 ارديبهشت 1397 ساعت 17:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.