شاهپور لطفی در نقد مواضع استاندار لرستان در خصوص خبرنگاران نوشت اتفاقأ خبرنگار حق دارد

شاهپور لطفی در نقد مواضع استاندار لرستان در خصوص خبرنگاران نوشت اتفاقأ خبرنگار حق دارد

از خلال حرفهای مدیریتی استاندار لرستان، جناب آقای خادمی نکته ای صراحتأ فرو لغزید دال بر اینکه چه ربطی به خبرنگاران دارد که فلان معاون فلان مدیر کل، چه کسی می خواهد باشد یا نباشد!؟این خبر از دهان آن نگار،نه بر جایگاه بودن آن جناب را جار می زند آشکار.

این جناب استاندار با آن ماشین عضلانی خارجی اش،با آن عینک آفتابی مارک دارش،ایکاش قدری مهربان تر به خلق غیور ما لر جماعت می نگریست!این کلام نه بر جایگاه سرنخ مهمی را به در می افکند! اتفاقأ نه تنهابه خبرنگاران ربط دارد بلکه به همه ی شهروندان نیز ربط وثیق دارد.

چراکه اگر دولت و حاکمیت بخواهد در جامعه ای اعتماد پدید بیاید و مردم،دولت را مورد اعتماد خود بداند باید جریان اطلاعات وجود داشته باشد.این اطلاعات می تواند شامل فعالیت های یک بانک،فعالیت های یک وزیر در وزارت خانه و…باشد.

جناب«میشل فوکو»در تاریخ جنون،تعبیری دارد که باعنوان زندان شفاف یاد می کند.او می گوید:جامعه ی کریستالی؛جامعه ای است که اگر کسی بخواهد فعالیت های مثلأ یک وزیر را رصد کند این کار ممکن باشد.بی شک در جریان اطلاعات،بایدحریم خصوصی افراد حفظ شودو اطلاعات مورد نیاز برای تحقیق وتحلیل،بر اساس شکی معقول در اختیار افراد قرارگیرد.

اما متأسفانه در جامعه ی ما در حوالی دژ شاهپور خواست، جریان اطلاعات وجود ندارد و مسئولین خود را در دژی قرار داده اند که گویی مناصب خود را چهار دیواری اختیاری می دانند!

جناب خادمی آیاشما مطمئن اید برای خدمت آمده اید؟آیا اینگونه می خواهید اعتماد مردم را به نظام و دولت جلب کنید؟حاکمان سیاسی نمایندگان مردم اند وچون سود و زیان تصمیمات آن ها مستقیمأ به شهروندان مرتبط است بنابراین:شهروندان باید از تصمیمات آنها مطلع باشند تا ادعای آنها توسط شهروندان سنجیده شود.

واما نبود این امکان مردم را شدیدأ بی اعتماد می کند و به این گفته می رسیم کسی که از محاسبه هراس دارد باید با تردید درصداقت او نگریست!متأسفانه بواسطه ی نبود نقد درست،مسئولین در برج عاج خوش نشسته اند و لزومی به پاسخ گویی نمی بینند واین جفای بزرگی است در حق مردم و انقلابی که حاصل رنج های بسیاری است.

راقم این سطور از اهالی راستین رسانه درخواست دارد خارج از گود کوته بینی های جناحی از مطالبه و پیگیری حقوق مردم کوتاه نیایند!بخدا اصل مردم هستند نه جریان های جناحی که در شهرهای کوچک تعداد اعضائشان حتی به ۱۰نفر هم نمی رسد.مطالبه باید دقیق،معقول وحتمأ دغدغه ی بحق مردم باشد تا رسالت رسانه ای در عطر تند منافع…گم نشود.

 

آخرین ویرایش در جمعه, 07 ارديبهشت 1397 ساعت 18:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.