ذوالنور گفت: مسئولین کشور باید خون گریه کنند/ مجلس در عدم تحقق عدالت تبرئه نمی شود

ذوالنور گفت: مسئولین کشور باید خون گریه کنند/ مجلس در عدم تحقق عدالت تبرئه نمی شود

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، سال ها است که برخورد با فساد در دستگاه های و سازمان ها در کشور و تحقق عدالت خواست رهبر معظم انقلاب و مردم است، به اذعان مردم تحمل شرایط سخت اقتصادی برای آنها راحتر از تحمل تبعیض ها و فسادهایی است که در جامعه وجود دارد.
مدتی است که مسئله بازگشت اموال نامشروع مسئولین به بیت المال توسط برخی از نمایندگان مجلس مطرح می شود که مطمئنا یکی از نتایج اصلی آن تحقق عدالت در جامعه است.

عدالت آنطور که در شان انقلاب بوده انجام نشده

در این زمینه حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: اهداف بسیار بلند انقلاب اسلامی در حقیقت ایجاد عدالت و ترویج تقویت عدالت بوده است اما متاسفانه برخی از دستگاه ها، ادارات و سازمان های کشور در روند کاری در دولت های آنطوری نبوده که عدالت را آنطور که در خور شان انقلاب و متناسب با آرمان های انقلاب و اهداف انقلاب است را ترویج کنند.

وی بیان داشت: اعتقاد ام این است که یکی از عوامل مخرب عدالت در جامعه فساد و تبعیض است ما شاهد هستیم که مقام معظم رهبری چندین سال که موضوع مقابله با فقر و فساد و تبعیض را فریاد زدندند، آسیب های اجتماعی از عوامل مخرب عدالت است و متاسفانه بحث آسیب های اجتماعی را علی رغم فریادهای تکان دهنده رهبر معظم انقلاب ما شاهد یک برخورد جدی و برنامه جامع به آنها نیستیم.

مسئولان باید خون گریه کنند

ذوالنور افزود: خود به خود وقتی رانت و انحصارات، آسیب های اجتماعی و فساد اداری اجتماعی و اداری و اخلاقی ، تبعیضات ناروا در جامعه ای باشد و در کنار آن نه برنامه برنامه جامعی باشد و نه برنامه ای برای برخورد با آنها وجود داشته باشد و گسترش عدالت انجام نشده  و پیشگیری خوبی هم در زمینه تبعیض انجام نشده و در نهایت برخورد متناسبی انجام نشده باشد شاهد چنین وضعیتی هستیم که در حال حاضر می بینیم که مقام معظم رهبری علی رغم اینکه پرچمدار عدالت و مقابله با عوامل مخل عدالت بودند و شبانه روزشان را و عمر پربرکتشان را پای موضوع عدالت گذاشتند در اثر کوتاهی مسئول ذی ربط ما شاهد این هستیم که رهبر معظم انقلاب در خصوص عدم تحقق عدالت در جامعه از مردم عذرخواهی می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: واقعا سه قوه در این جهت مقصر هستند نمی توانیم بگوییم  سه قوه در انجام وظایف خود قصور داشتند بلکه باید بگویم تقصیر داشتند اگر مقام معظم رهبری نسبت به عدم اجرای عدالت در جامعه که همه همتشان را برای تحقق عدالت گذاشتند از مردم عذرخواهی می کنند مسئولین ذی ربط ما باید خون گریه کنند و واقعا باید در پیشگاه اللهی استغفار جدی داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: اگر سران سه قوه ما بخواهند یک گزارشی از اقدامات خود در خصوص موضوع مقابله با فقر و فساد و تبعیض که مکررا مورد تاکید و مطالبه مقام معظم رهبری بوده به حضرت آقا و مردم ارائه بدهند واقعا دستشان خالی است و باید گفت که این کارنامه یک کارنامه ای است که مسئولن ذی ربط باید سرشان را پایین بیندازند و با شرمندگی با آنچه انجام دادند برخورد کنند.

ذوالنور اظهار داشت: امیدواریم که در این فرصتی که وجود دارد مسئولین مربوطه اقداماتی انجام دهند که آن چه که شان مردم ما و انقلاب ما در تحقق عدالت است محقق شود.

مجلس در عدم تحقق عدالت تبرئه نمی شود

وی در پاسخ به این سوال با توجه به آنچه مشاهده می شود مجلس در مورد سوال از رئیس جمهور و وزرا در خصوص بحث عدالت و دیگر مباحث کم کاری می کند و گاهی با وجود خواست افکار عمومی در مورد برخی مسائل، مجلس ورود نمی کند نظر شما چیست؟ گفت: من تقصیر اصلی را متوجه مجلس می دانم یعنی اگر ما مشکل قانون داریم پس مقصر آن مجلس است زیرا قوانین لازم را تصویب نکرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: اگر مشکل اجرا داریم مجلس است که وظیفه نظارتی دارد و در اجرای این مسئله باید نظارت می کرد لذا مجلس در این زمینه و عدم تحقق عدالت تبرئه نمی شود.

ذوالنوز خاطرنشان کرد: به همین خاطر در مجلس به دنبال یک طرح جامع هستیم که بتوانیم یک سامانه ای را تعریف کنیم که دولت را وادار به تحقق آن کنیم که از بالاترین مقامات کشور تا یک کارگر بی کار همه داریی ها و اموال منقول و غیر منقول و هر آنچه که دارند ثبت شود و بعد این اموال کنترل شود.

نماینده مردم قم تاکید کرد: اگر افزایش اموال غیر متعارف بود درستگاه های ذی ربط ورود پیدا کنند و یرخورد مقتضی را داشته باشند من این مسئله را در دست تهیه دارم و مدتی روی آن کار کردم و در حال تلاش هستم که ان شاالله یک اقدام  جدی صورت بگیرد زیرا این مسئله و تبعیض به انقلاب ما ضربه جدی می زند و باعث سلب اعتماد مردم می شود.

بی عدالتی باعث سلب اعتماد مردم به نظام می شود

وی تصریح کرد: بارها شاهد بودیم آنچه که  باعث سلب اعتماد از مردم نسبت به نظام می کند این فسادی است که در دستگاه ها و ادارات کشور وجود دارد  بنابراین اگر با این فسادها برخورد شود اعتماد مردم بازسازی می شود و امید پیدا می کنند و پشتیبانیشان از انقلاب اسلامی ایران بیشتر می شود و ما می توانیم سرمان را بالا بگیریم.
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 فروردين 1397 ساعت 06:37
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.