مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران: بالغ بر 1400 میلیارد ریال در هدر رفت گاز طبیعی صرفه جویی شده است

مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران: بالغ بر 1400 میلیارد ریال در هدر رفت گاز طبیعی صرفه جویی شده است

مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: بالغ بر یک هزار و 400 میلیارد ریال با استحصال گاز صرفا در امر جلوگیری از هدر رفت گاز طبیعی صرفه جویی داشته ایم.
سعید توکلی، مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران در نشست مسئولین منطقه 8 عملیات انتقال گاز گفت: شرکت انتقال گاز با استفاده از توان فکری و کاری کارکنان و با به کارگیری روش های نوین تعمیرات، بدون تخلیه گاز طبیعی از خطوط لوله، توانسته است از سال گذشته تاکنون بالغ بر یک هزار و 400 میلیارد ریال با ممانعت از هدر رفت گاز طبیعی صرفه جویی قابل ملاحظه ای را با تبعیت از اقتصاد مقاومتی رقم زند.
وی افزود: این شرکت تاکنون به تعهدات خود در تداوم انتقال گاز و تامین گاز مبادی مصرف به نحو احسن عمل نموده، بطوریکه با انتقال روزانه بیش از ۷۵۵ میلیون مترمکعب گاز، رکورد جدیدی را در شرکت ملی گاز ایران به ثبت رسانده است، بی شک موفقیت در انجام رسالت سازمانی و ارایه خدمات مطلوب ناشی از پشتیبانی، نگاه سیستماتیک و بهره مندی مناسب از توان علمی و بالقوه نیروی انسانی است.
توکلی شرکت انتقال گاز ایران را شرکت دانش محور و چابک معرفی کرد و افزود: در سال جاری  1907 کیلومتر خطوط انتقال گاز با شرایط ویژه ای تحویل و تحول شده و با افزودن بر خطوط لوله این شرکت، کل خطوط لوله فشار قوی تحت پوشش شرکت انتقال گاز را در کشور به بیش از 36 هزارکیلومتر افزایش داده است؛ یقینا حفاظت از خطوط لوله و پایداری انتقال گاز، هوشیاری و دقت نظر نیروهای عملیاتی را می طلبد.
وی در تشریح تعهدات و فعالیت های شرکت انتقال گاز افزود: علاوه بر تعهدات صادراتی و مصارف صنایع و خانگی، 270 میلیون متر مکعب گاز در نیمه نخست سال جاری به نیروگاه ها تحویل داده شده است که این امر می تواند علاوه بر تقویت رونق اقتصادی، تاثیر به سزایی نیز در حفظ محیط زیست نماید.
مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران تصریح نمود: برای این که بتوانیم شرکت را به جایگاه واقعی و سرآمد برسانیم باید خودمان را به سازمان نزدیک نموده و با برخورداری از یک نگاه متوازن و توسعه همه جانبه، برای بهبود شرایط، گام های موثر و اثر بخش برداشته و همواره نگاه رو به جلو داشته باشیم.
توکلی خاطر نشان کرد: شرکت انتقال گاز ایران همواره در حال توسعه و گسترش بوده، ضرورت دارد با نظارت بهتر و بهره گیری از تکنولوژی های نوین، ظرفیت ها را شناخت و با مدیریت هزینه ها و صرفه جویی در انرژی توجه ویژه ای به برون سپاری داشته و در صیانت از سرمایه های ملی حساس باشیم.
وی در پایان هدف از سفرهای کاری و بازدید از تاسیسات مناطق را آگاهی از موانع و مشکلات پیش روی فعالیت های عملیاتی عنوان کرد و بیان داشت: همواره بر آن هستیم با ایجاد راه کارهای مناسب، ارایه طریق و بهره گیری از خرد جمعی، فردایی متفاوت رقم زده و در مسیر توسعه پایدار گام های اساسی برداریم .

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 فروردين 1397 ساعت 07:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.