آمادگی کامل انتقال گاز برای عبور از زمستان 96

آمادگی کامل انتقال گاز برای عبور از زمستان 96

آمادگی کامل انتقال گاز برای عبور از زمستان 96

 

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، سعید توکلی با بیان اینکه بازرسی فنی اقلام برقی و مکانیکی همه تاسیسات این شرکت به طور کامل انجام شده است، افزود: تعمیرات اساسی برنامه ریزی شده به بهترین نحو انجام شده و همه تدابیر لازم برای انتقال پایدار، ایمن و اقتصادی گاز در فصل سرما اندیشیده شده است.
وی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال، 38 پروژه تعمیرات خط لوله و تعویض پوشش اجرا شده که 14 مورد آن مربوط به خطوط لوله سراسری بوده است.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه در 6 ماه امسال، پیگرانی هوشمند 521 کیلومتر از خطوط انتقال گاز انجام شده است، گفت: بیش از یک هزار نقطه بر روی خطوط دوم و سوم سراسری، در مناطق 2، 3 و 5 عملیات انتقال گاز نیز مورد تحلیل و تعمیر قرار گرفته است.
توکلی ادامه داد: نتایج پیگ هوشمند همچنین در خطوط تهران، سمنان و خط دوم آذربایجان در محدوده منطقه سه عملیات انتقال گاز نیز منجر به تعویض 270 شاخه لوله شده است.
به گفته وی، علاوه بر فعالیت های انجام شده، براساس برنامه های تعریف شده، پیگرانی یک هزار کیلومتر از خطوط 16، 20 و 24 اینچ نیز در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به دیگر فعالیت های این شرکت در نیمه نخست امسال گفت: تزریق، بهره برداری و راه اندازی خط لوله انتقال گاز دامغان - کیاسر در محدوده شمال کشور از دیگری فعالیت هایی بود که از سوی این شرکت انجام شده و به جلوگیری از قطع گاز شمال کمک می کند.
به گفته توکلی، علاوه بر خط لوله دامغان - نکا، عملیات تزریق گاز ترش خط لوله 42 اینچ مندنی زاده تا بیدبلند که بخشی از خوراک این پالایشگاه را تامین می کند نیز انجام شده است.
  
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه در 6 ماه امسال، عملیات تزریق گاز زیادی در مناطق هفت و یک انجام شده است، تاکید کرد: 95 کیلومتر از خط لوله ششم سراسری در محدوده اهواز_ دزفول نیز در منطقه یک عملیات انتقال تزریق گاز شد که در انتقال افزایش تولید گاز پالایشگاه ها از کریدور غرب کشور نقش بسزایی خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به دیگر تعمیرات اساسی توربوکمپرسورها در تاسیسات تقویت فشار گاز گفت: در مجموع 71 مورد تعمیرات تعریف شد که تاکنون 52 مورد انجام شده و مابقی نیز تا 15 آبان ماه به پایان می رسد.
به گفته وی، اجرای تعمیرات اساسی توربین «مان» در ایستگاه اراک نیز از سوی مناطق 7 و 9 انتقال نیز از دیگر اقدامات اثربخش این شرکت بود که برای نخستین بار انجام شد.
شرکت انتقال گاز ایران هم اکنون وظیفه بهره برداری از 35 هزار و 600 کیلومتر خط لوله انتقال گاز، 79 ایستگاه تقویت فشار گاز، 280 توربوکمپرسور، 40 مرکز بهره برداری و تعمیرات، پنج ایستگاه صادرات گاز، سه ایستگاه واردات گاز و دو هزار و 2183 ایستگاه شیربین راهی را برعهده دارد.
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 02 آذر 1396 ساعت 08:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.