نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:  مسئولان و دولتمردان در جهت برقراری عدالت اجتماعی تلاش کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان: مسئولان و دولتمردان در جهت برقراری عدالت اجتماعی تلاش کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: مسئولان و دولتمردان با تلاش در جهت برقراری عدالت اجتماعی فقر را ریشه کن کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی امشب در نشست علمی تخصصی مدیران ارشد بهزیستی سراسر کشور که در سالن اجتماعات بهزیستی لرستان برگزار شد عشق‌ورزی به کار را  یکی از نشانه‌های موفقیت یک مدیر دانست و اظهار داشت: تلاش در کار  علامت موفقیت یک مدیر است.

وی افزود: انسان در برابر خدا مسئول است و هیچ انسانی نیست که خودش را بی‌نیاز از خدا بداند؛ اگر همه ادیان آسمانی  را در نظر بگیریم همه در یک مسئله شریک‌اند و آن این است که انسان خالق دارد و انسان به‌عنوان عبد باید در برابر او تواضع کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با مطرح کردن این سؤال که هویت و شخصیت انسان به چیست تصریح کرد:  انسان در برابر خود مسئول است و باید شخصیت و کرامت خود را حفظ کند.

وی تلاش برای رفع مشکل مردم را یک تکلیف دانست و خاطرنشان کرد: احسان کردن ارزش دارد اما خدمت کردن به قشر ضعیف ثواب دارد که قابل‌تصور نیست.

آیت‌الله میرعمادی مهم‌ترین چالش حکومت‌ها را آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی بزرگ‌ترین خطر برای هر انقلاب و حکومتی است بنابراین آنچه سبب می‌شود جامعه از درون متلاشی شود مسئله آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی این انقلاب را  انقلاب محرمان و بزرگ‌ترین خدمت را خدمت به محرومان دانست.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان امنیت در روز قیامت را پاداش افرادی دانست که به محرومان خدمت می‌کنند و گفت: کسانی که به قشر آسیب‌پذیر جامعه خدمت می‌کنند روز قیامت در امنیت هستند.

وی خدمت به قشر محروم جامعه را بزرگ‌ترین عبادت دانست و عنوان کرد: محوری‌ترین عبادت این است که انسان به قشر نیازمند کمک و خدمت‌رسانی کند.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: امروز مسئولان و دولتمردان ما باید در جهت برقراری عدالت اجتماعی تلاش کنند تا فقر  ریشه‌کن شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول را خدمت بزرگی دانست و تصریح کرد: باید به سمت عدالت اجتماعی قدم برداریم.

وی بابیان اینکه باید به سمت اقتصاد مقاومتی گام برداریم، گفت: در اقتصاد مقاومتی اگر تلاش کنیم می‌توانیم از توانمندی‌های داخلی استفاده ببریم و به افراد نیازمند جامعه خدمت‌رسانی کنیم.

آیت‌الله میرعمادی تجمل‌گرایی را مانعی برای خدمت‌رسانی دانست و تصریح کرد:  اگر مسئولان به سراغ تجمل‌گرایی بروند فقیر، مسکین، زن بی‌سرپرست فراموش می‌شود از سویی روحیه استبدادی نیز مانع از خدمت‌رسانی به مردم می‌شود.

وی به تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت:  از سوی دفتر رهبری افرادی به مناطق حاشیه‌نشین می‌روند تا از سوی رهبری به مشکلات مردم این مناطق رسیدگی شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان  افزود:  در بحث مالی، حمایت‌های بهزیستی به مددجویان رشد خوبی داشته است اما کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد پس باید حمایت‌های همه‌جانبه‌ای انجام گیرد و علاوه بر حمایت‌های مالی باید فقر فرهنگی و شخصیتی این افراد برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه  برخی از افراد جامعه نیاز به حمایت فرهنگی دارند، بیان کرد: امیدواریم اقدامات پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی انجام شود.

آیت‌الله میرعمادی به لزوم توانمندسازی معلولان تأکید کرد و گفت: توانمندسازی معلولان می‌تواند در رشد شخصیتی آن‌ها مفید و مؤثر باشد.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 03:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.