حسین بهاروند :اگر از نام مستضعفین سوء استفاده کنند زندگی های مجلل شان را  منتشر می کنم/به مانند گذشته با تمام توان از پرچم دار مستضعفین دکتر سعید جلیلی حمایت می کنیم.

حسین بهاروند :اگر از نام مستضعفین سوء استفاده کنند زندگی های مجلل شان را منتشر می کنم/به مانند گذشته با تمام توان از پرچم دار مستضعفین دکتر سعید جلیلی حمایت می کنیم.

در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری 96 بهانه ای بود تا در این شماره پای صحبت های شخصی بنشینیم که بارها چوب اظهار نظرهایش را خورده است؛ با این حال همچنان حاضر به پنهان کاری نیست و نمی خواهد نان را به نرخ روز بخورد. مصاحبه خبرنگار ما با حسین بهاروند مدیر مسئول پایگاه خبری صدای مظلومین و نشریه صدای مستضعفین در خصوص کاندیدای مورد نظرشان در انتخابات ریاست جمهوری 96   را در پی می خوانید.

 

آقای بهاروند با توجه به اینکه تا انتخابات ریاست جمهوری فاصله ای نداریم کاندیدای مستضعفین و محرومین از دیدگاه جنابعالی باید دارای چه شاخصه هایی باشد و آیا گزینه خاصی را در نظر دارید؟

 ولمن انتصر بعد ظـلمه فاولـئک ما علیهم من سبیل» و کسی که بعد از مظلوم شدن یاری طلبد ایرادی بر او نیست.

به نظر اینجانب دینداری، ولایتمداری، وفای به عهد، دفاع از حقوق مستضعفین و محرومین، نداشتن خوی اشرافی گری، دفاع از ستم دیدگان و مظلومان، دوری از هر گونه سیاسی کاری برای منافع عده ای اندک، مردم را فدای جریانات سیاسی نکردن، داشتن روحیه مبارزه با فساد و صاحبان بنگاه های نامشروع اقتصادی و افراد فرصت طلب که یک شبه میلیاردر و صاحب کاخ های آنچنانی و حساب های بانکی نجومی شده اند، اینها می تواند گوشه ای از شاخصه های کاندیدای مورد نظر باشد. با توکل بر خدا و با تمام توان و ضمن احترام به اشخاص دیگری که از فیلتر شورای محترم نگهبان  عبور نمایند همچون گذشته از پرچم دار مستضعفین و مظلومین دکنر سعید جلیلی حمایت می نماییم. و در همه حال برای سلامتی و موفقیت ایشان در انتخابات در پیش رو دعا میکنیم.                                                                                        

   

اگر حضور ذهن داشته باشید قبلاً در مصاحبه هایی که نمودید اعلام کردید به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای راه اندازی جبهه مستضعفین و محرومین  در لرستان هستید لطفا نتایج آن را به مخاطبین توضیح دهید.

بله. از مدتها قبل از طریق وزارت کشور اقدامات اولیه برای راه اندازی این جبهه صورت گرفت؛ ولی متاسفانه به دلایلی که در آینده نزدیک اعلام می کنم موانعی ایجاد شد که تا کنون این مورد به نتیجه نرسیده است و تلاش ما هم اینست که به قانون تمکین کنیم. خیلی برایم جالب است که چرا عده ای از راه اندازی این جبهه مردمی در لرستان واهمه دارند به قول خودشان این جبهه که حمایت احزاب و اشرافیان سیاسی را ندارد پس دیگر این همه ترس و وحشت چه معنایی دارد (خنده)

 

آقای بهاروند در این سال های اخیر تخریب های ناجوانمردانه ای علیه شما  به صورت گسترده شکل گرفت آیا دلیل خاصی دارد؟

به قول شاعر هر که در این بزم مقرب تر است/ جام بلا بیشترش میدهند. به نظرم گذر زمان همه چیز را  معلوم خواهد کرد. این عده اندک و فریب خورده ای که بی باکانه و بدون هیچ گونه ملاحضه ای اندک آبروی حقیر را نشانه گرفتند به عنوان مجریان تبلیغات سیاه برای مردم شناخته شده هستند و خود را در همه حال سرباز نظام و خادم مردم میدانم و با عشق به امام و رهبری و انقلاب با تکیه بر قانون فقط به تکلیفمان عمل می نماییم و اعتنایی هم به حاشیه ها نداریم.

شما در اکثر نوشته ها و صحبت هایتان از بد عهدی ها و جفاها می گویید. برای مخاطبان جالب است دلیلش را بدانند.

بعضی ظلم ها و خیانت ها آنقدر تلخ هستند که حقیقتناً فراموش کردن آن کار بسیار سخت و دشواری است. بخدا قسم که فاجعه ای بزرگتر از آن نیست که به راحتی اعتماد دیگران را خدشه دار کنی آنگاه هم با کمال پر رویی و گستاخی قیافه حق به جانب به خودت بگیری . چقدر زیباست حتی اگر نتوانیم برای کسی قدمی برداریم، اما حرمت ها را حفظ کنیم و صادقانه واقعیت ها را با او در میان بگذاریم. قابل قبول نیست بعد از  سالها خون دل خوردن به این نتیجه برسی که طرف مقابل زیادخواه است و اصلاً آدم خوبی نیست آن هم بعد از رسیدن به خواسته ات، ولی باز خوشحالم از اینکه بر سر عهدم همچنان استوار مانده ام و حاضر نیستم که بخاطر جور و جفاها تغییر مسیر دهم و به مانند خیلی از افراد به نان و نوایی برسم.  (هر که به جور رقیب یا به جفای حبیب   عهد فراموش کند مدعی بی‌وفاست )

 

آقای بهاروند  انتظار این بود با بی مهری ها و پاسخ منفی که به سالها اعتماد شما بعضی دوستان نزدیکتان دادند تغییر مسیر دهید و به جریان رقیب بپیوندید اما اینجا هم بدون هیچ گونه ملاحضه ای و  با چشم پوشی از جفاها و عهد شکنی هایی که در حقتان شد  بر سر عقیده و مرامتان ماندید و تا آخرین لحظات اعلام مواضع روشن و شفاف داشتید آیا همچنان به مواضع اخیرتان در انتخابات مجلس اصرار دارید و  در صورت امکان دلیلش را  توضیح دهید :

امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر می فرمایند: ﴿اي مالك﴾ اگر بين خود و دشمنت پيماني بستي و يا پيمان و پناه دادن را به او دادي، جامه وفا را بر عهد خويش بپوشان و تعهدات خود را محترم بشمار و براي حفظ آنها سينه خود را سپر قرار بده. اگر باز هم انتخابات تکرار شود همچنان بر عقیده و مرام خود پایبندم و خوشحالم از اینکه حاضر نشده ام برای به دست آوردن دنیایم دست به دامان هر کس و ناکسی بشوم چرا که من وفای به عهد را دوست دارم.

به نظر جنابعالی دوستانتان از برخوردها و بی مهری هایی که  اتفاق افتاد و در نوع خودش هم کم نظیر بود پشیمان نیستند و اگر بخواهید با آنها سخن بگویید چه می گویید؟

پشیمانی سودی ندارد؛ چرا که بعضی فرصت ها دیگر تکرار نخواهد شد و از خدا  می خواهم به همه ما صبر بدهد. و این شعر  را تقدیم می کنم امیدوارم مطلب را رسانده باشد.

جز تو یاری نگرفتیم و نخواهیم گرفت      بر همان عهد که بودیم بر آنیم هنوز

به امید تو شب خویش به پایان آریم       آن جفا دیده که بودیم همانیم هنوز

ای دریغا که پس از آن همه جانبازی ها      بر سر کوی تو بی نام و نشانیم هنوز

دیگران وادی عشق تو به پایان برند       ما به یاد تو در این دشت روانیم هنوز

آرمیدند همه در حرم حرمت و ما      ساکن کوی خرابات و مغانیم هنوز

نوبهار آمد بگذشت و لیکن من و دل         همچنان در تف آسیب و خزانیم هنوز

 

 آقای بهاروند بعد از این برخوردها و کم لطفی ها، آیا کسی حاضر نشد از شما دلجویی کند و به کسانی که صرفاً از کلمه مستضعفین و محرومین برای حفظ منافعشان در بزنگاه ها در حد یک شعار  استفاده میکنند چه توصیه ای می نمایید.

واقعیت این است از روزی که فهمیدم «تا خدا نخواهد، نمی شود»؛ هیچ گاه منتظر دلجویی هیچ کسی نماندم و خود را به خدای بزرگ سپردم. روزگار عجیبی شده بی وفایی ها بیداد می کنند شب ها پیمان می بندند و صبحها عکس آن عمل می کنند اگر متوجه شوند که موقعیتی نداری کسی برایت ارزشی قائل نمی شود. اگر سالهاست که به این مرد بزرگ(دکتر جلیلی) آن هم با کوله باری از تجربه اعتماد کرده ایم و خود را آماج تهمت ها و کم لطفی ها قرار داده ایم صرفا بخاطر این است که اطمینان دارم که دکتر جلیلی هیچ وقت در حق یک مظلوم به خاطر خوشحالی فلان شخصیت سیاسی و سرمایه دار که در شوق چهره ملی شدن، روانی شده است جفایی نخواهد کرد . بیدی هم نیست که با این بادها بلرزد . خیلی قشنگ است که حاضر نیست آدم جریان یا حزبی بشود. متاسفانه عده ای هم به غلط آموخته اند که اگر طرف مقابل مظلوم بود و چیزی نداشت رابطه با او ارزشی ندارد و خیلی سریع فاصله می گیرند. حتی موقعیت ها در صله رحم به جا آوردن، تاثیر گذار شده اند خیلی از افراد را دیده ام که هیچ چیزی نداشته اند ولی قرض کرده اند و صله رحم به جا آورده اند. ولی اندک هم نیستند نماز شب خوان هایی که با توسل به بهانه جویی ها ، همه چیز هم دارند ولی حاضر به بجا آوردن صله رحم خود در حد یک احوال پرسی ساده هم نمی شوند. امروز هم خود به عنوان کسی که از طبقه ضعیف جامعه هستم و طعم تلخ مشکلات را چشیده ام نه اینکه شنیده باشم با صدای بلند اعلام می کنم آمده ام تا زنده کنم کسانی را که به جرم بی کسی و نداشتن بضاعت مالی، کسی از آنها سراغی نمی گیرد. در پیشگاه خدا و مردم سوگند یاد می کنم اگر مشاهده شود بعضی اشخاص بدون اینکه اشتراکاتی با مستضعفین و محرومین داشته باشد بخواهند دم از این قشر مظلوم بزنند و از آنها سوء استفاده نمایند بدون هیچ گونه واهمه ای وضعیت زندگی های مجللشان را در همین رسانه برای مردم منتشر خواهم کرد. و عواقب آن را هم با جان و دل خواهیم خرید به هر حال در جمهوری اسلامی مردم غریبه نیستند و حقشان است که همه چیز را بدانند چرا عده ای ترس دارند از اینکه اموال آنها منتشر گردد. چرا عده ای دست و پایشان به لرزه می آید وقتی بعضی رسانه ها اقدام به روشنگری می کنند والله این تخریب نیست. این ترور نیست؛ بلکه واقعیت های موجود است. عده ای باید از غصه بمیرند وقتی پدر یک خانواده نمی تواند یک جهیزیه ساده برای فرزندش تهیه کند؛ ولی در مقابل باید پسر و دختر فلانی، عروسی و کادوهای آنچنانی بگیرند و ماشین های گران قیمت سوار شوند.

مستضعف آن کسی است که اگر یارانه اش را یک روز دیرتر واریز کنند زندگی اش مختل می شود نه آنهایی که میان وعده هایشان سر به فلک می کشد. بخدا که سخت است وقتی می بینی یا می شنوی که برادر دینی تان زیر  فشار مشکلات کمرش شکسته است. وای به حال بعضی افراد اگر بخواهند با شعار و حرف های تو خالی به یاری مستضعفین و محرومین بیایند. آقا ما به کمک چپ و راست نیاز نداریم خواهش می کنیم دست از سرمان بردارید و بگذارید با همین درد خود بسازیم و بسوزیم. تا می گوییم برای این قشر مظلوم و محروم چه کرده اید که اینقدر طلب کار هم هستید سریع لیست در می آورند و می گویند فلان شرکت را آوردیم فلان کارخانه را فعال کردیم ولی وقتی به آدرسی هایی که میدهند میرویم می بینیم هیچ چیزی نیست و به قول یکی از دوستان که شوخی می کرد می گفت احتمالاً زیر زمین ساخته باشند. البته جفا هست اگر بخواهیم دوندگی های بعضی از مسئولین در حال و گذشته را نادیده بگیریم در زمان برادران عزیزم دکتر ایرج عبدی و مهندس توکلی ، شیخ محمدی و دکتر بروجردی ، جناب آقای کاظمی نمایندگان سابق و فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی، اتفاقات مبارکی برای لرستان افتاد که انصافا هیچ گاه از ذهن مردم هم پاک نخواهد شد و قابل تقدیر است و کسی هم نمی تواند با سیاه نمایی زحمات این عزیزان را به نفع خود مصادره کند

 

 آقای بهاروند به عنوان سوال آخر اگر نکته ای یا صحبتی به ذهنتان میرسد بفرمایید.

در آخر  به بعضی افراد که در  هر  کجا جلسه ای است و بساط چای و شیرینی به راه بوده خود را میرسانند و  مهری در مسجد می گذارند و به گمان خودشان هم که خیلی زرنگ  و باهوش هستند توصیه می کنم نمی شود هم بر سر سفره معاویه بنشینند و هم پشت سر علی (ع) نماز بخوانند. درد مستضعفین را  هر کسی نمی تواند بفهمد مگر آن که خودش طمع تلخ فقر و نداری را چشیده باشد.  افرادی می توانند در جمع صمیمانه مستضعفین عرض اندام کرده که با آراء مشخص اعلام حضور نمایند. کودکانه است اگر کسی تصور کند با واسطه ای می تواند صاحب یا سخنران جریانی شود که برای ساماندهی آن محاسن سفید کرده ایم. مستضعفین و محرومین لرستان گذشته ناموفق و  بی نتیجه بعضی افراد فرصت سوز را به این سادگی از یاد  نخواهند برد و هیچ چیزی هم نمی تواند حواسشان را پرت نماید. مردم شریف و فهیم لرستان اطمینان داشته باشید که دکتر جلیلی در صورت پیروزی در انتخابات در پیش رو ،  اعتباری را که توسط شما به دست آورده باشد را خرج خانواده ، یا نزدیکان خود نخواهد کرد ایشان هیچ وقت ژست اربابی به خود نخواهد گرفت و  به راستی که یک خدمتگذار واقعی است. در پایان  با چند بیت شعر به صحبت های خود خاتمه میدهم و از اینکه این فرصت را در اختیار ما قرار دادید متشکرم.

نه هر که چهره بر افروخت دلبری داند       نه هر که آینه سازد سکندری داند

نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست

کلاه داری و آیین سروری داند

تو بندگی چو گدایان  به شرط مزد مکن    که دوست خود روش بنده پروری داند

غلام همت  آن رند عافیت سوزم 

که در گدا صفتی کیمیا گری داند

وفا و عهد نکو باشد ار  بیاموزی       

وگرنه هر که تو بینی ستمگری داند

هزار نکته باریکتر ز مو اینجاست

نه هر که سر بتراشد قلندری داند

آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 ساعت 04:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.